Ratanový nábytek

Lidé, kteří upřednostňují ekologické materiály si rádi vybírají ratanový nábytek, ratanová svítidla i ratanové interiérové doplňky.

Ratan (Calamus rotang) je liana rostoucí v pralesích jihovýchodní Asie, především na ostrově Cejlon a v Indii. Jde o popínavou rostlinu silnou od jednoho do sedmi centimetrů, jejíž šlahouny dosahují délky až přes dvě stě metrů. Dřevo je velmi lehké a ohebné, po napaření a impregnování v oleji se z něj pletou koše, nábytek, stínidla lamp či lustrů, zvířecí pelíšky a spoustu dalších ratanových výrobků.

Ratan je masivní dřevina a spadá do trvale obnovitelných surovin.

Díky ratanových svítidel, nábytku z ratanu a ratanových doplňků vnesete do svých domovů nádech exotiky a šarmu.

Díky kvalitnímu zpracování se stanou výrobky z ratanu tvrdé, přesto zůstanou pružné a odolné proti mechanickému poškození.

Ratan lze mořit, proto můžeme získat různé barevné kombinace, z nichž nejčastěji jsou barvy koňaku, čirého medu nebo tmavé olivy.

Kdysi tato surovina byla využívána ve stavebnictví, dnes je rattan využíván hlavně při výrobě nábytku a bytového zařízení.

Výhodou ratanových výrobků je, že nepotřebují speciální údržbu.Ratanový nábytek, svítidla a doplňky jsou v módě nejen v Indonésii, ale i po celém světě. Poptávka po ratanových výrobcích neustále roste i v naší zemi.

Ratanový nábytek  Počet produktů: 23

Podkategorie

  • Ratanové sedací...

    V této kategorii nabízíme modely malých ratanových sedacích souprav.

    Ratanové soupravy jsou dovážené z Indonesie.

    Standardem námi nabízených ratanových sedacích souprav je vysoká kvalita zpracování, pevnost konstrukce a kvalita použitého ratanu.

    Ratan se používá z palmového ratanu a jeho odrůd. Tento materiál je velmi odolný a pružný, nepotřebuje téměř žádnou údržbu.

Zobrazeno 1 – 23 z 23 položek
Zobrazeno 1 – 23 z 23 položek