Ratanový nábytek

Počet produktů: 56
Ratanový nábytek

Lidé, kteří upřednostňují ekologické materiály si rádi vybírájí ratanový nábytek, ratanová svítidla i ratanové interiérové doplňky.

Ratan (Calamus rotang) je liana rostoucí v pralesích jihovýchodní Asie, především na ostrově Cejlon a v Indii.Jde o popínavou rostlinu silnou od jednoho do sedmi centimetrů, jejíž šlahouny dosahují délky až přes dvě stě metrů.Dřevo je velmi lehké a ohebné, po napaření a impregnování v oleji se z něj pletou koše, nábytek, stínidla lamp či lustrů, zvířecí pelíšky a spostu dalších ratanových výrobků.Ratan je masivní dřevina a spadá do trvale obnovitelných surovin.

Díky ratanových svítidel, nábytku z ratanu a ratanových doplňků vnesete do svých domovů nádech exotiky a šarmu.

Díky kvalitnímu zpracování se stanou výrobky z ratanu tvrdé, přesto zůstanou pružné a odolné proti mechanickému poškození.

Ratan lze mořit, proto můžeme získat různé barevné kombinace, z nichž nejčastěji jsou barvy koňaku, čirého medu nebo tmavé olivy.

Kdysi tato surovina byla využívána ve stavebnictví, dnes je rattan vužíván hlavně při výrobě nábytku a bytového zařízení.

Výhodou ratanových výrobků je, že nepotřebují speciální údržbu.Ratanový nábytek, svítidla a doplňky jsou v módě nejen v Indonésii, ale i po celém světě.Poptávka po ratanových výrobcích neustále roste i v naší zemi.

Podkategorie >>

  • Ratanové sedací soupravy malé

    V této kategorii nabízíme modely ratanových sedacích souprav malých

    Ratanové sedací soupravy jsou dovážené z Indonesie. Standardem námi nabízených ratanových sedacích souprav je vysoká kvalita zpracování, pevnost konstrukce a kvalita použitého ratanu.

    Ratan se získává z palmového ratanu a jeho odrůd.Tento materiál je velmi odolný a pružný a nepotřebuje skoro žádnou údržbu.Produktů na stránce

Produktů na stránce